Mohos Gábor, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye új segédpüspöke. Ferenc pápa, október 4-én nevezete ki Mohos Gábor atyát, a Pápai Magyar Intézet rektorát püspökké.

Októberben a Rózsafüzért imádkozzuk minden nap a templomban. Hétköznap a mise után 19:00 órakor, vasárnap és a búcsúi hétvégén, mindhárom napon a mise előtt 18:00 órakor.

„Üvegbe foglalt magyar szentségek” címmel, Magyarok Nagyasszonya ünnepéhez kapcsolódóan, kiállítás nyílik az altemplomban, október 7-én, vasárnap 17:00 órakor. Az üvegfestményekből álló kiállítás Szócska Györgyi és Bodnár Boglárka alkotása.

Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya főünnepe, október 8-án, hétfőn lesz. Este 18:30-kor ünnepi mise és utána a rózsafüzért imádkozzuk.

Plébániánk őszi kétnapos zarándoklata Horvátország két hegyhelyére lesz. Október 27-28-án, szombaton és vasárnap Ludbregbe, a Szent Vér Ereklyéhez és Márija Bistricára, a Szűzanya kegyhelyére. A két napos úthoz a hozzájárulás, mely magában foglalja az autóbuszt, szállást, vacsorával és reggelivel: 20.000.- Ft. Természetesen most is van családi kedvezmény: első gyermek félár, a többi ingyenes. Jelentkezni a plébánia hivatalban lehet holnap, október 8-án, hétfőn, 15:00 órától lehet a hozzájárulás befizetésével.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

AVILAI NAGY SZENT TERÉZ BÚCSÚ – 2018.

Lelki felkészülés: október 13. szombat

17:45 óra: Rózsafüzér – Avilai Szent Teréz gondolataival – Taize-i énekekkel

Vezeti: Csepregi Róbert káplán

18:30 óra: Szentmise lelkigyakorlatos elmélkedéssel

Vezeti: Horváth Zoltán kanonok, plébános

Gyónási lehetőség: 17:45 – 19:30 –ig.

Búcsú Főünnepe: október 14. vasárnap

10:00 óra: Búcsúi Ünnepi Szentmise,

Főcelebráns: Dr.Cserháti Ferenc esztergom-budapesti segédpüspök.

Közreműködik: Pécsi Székesegyház Kórusa és a Szent Efrém Férfikar

Elhangzik: Kodály Zoltán: Missa Brevis

Orgonán kísér: Virágh András Gábor orgonaművész

Vezényel: Bubnó Tamás Liszt-díjas karnagy