Urunk Mennybemenetele vasárnapján, ma, templomunkban az elsőáldozás ünnepe van. A délelőtt 09.00 órai szentmisén, tizenkét gyermek veszik magához először a szentmisében Urunk Jézus Krisztus Szent Testét és Vérét. Imádkozzunk továbbra is elsőáldozóinkért és Szüleikért. Ezért a mai vasárnapon a 10.00 órai mise, 10.15-kor kezdődik.
Szentségimádás és szentségi áldás lesz az idei évadban utoljára – hiszen két hét múlva már június lesz – hétfőn, május 18-án, a Loretoi litániával együtt, melyre várjuk a testvérek imaszándékait.
Bérmálkozásra készülő fiatalok és felnőttek számára, a szertartás próbája, május 20-án, szerdán, 19.15-kor kezdődik a templomban, majd a bérmálkozók, bérmaszüleik és családtagjaiknak a szentgyónás elvégzésére lesz lehetőség.
Bartók Béla Zenekonzervatórium Fúvószenekarának tanévvégi koncertje lesz templomunkban, május 21-én, csütörtökön 17.00 órakor.
Pünkösdvasárnap, május 24-én, a 10.00 órai szentmisén szolgáltatja ki templomunkban a bérmálás szentségét Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök. Szeretettel foglaljuk imáinkba a Terézvárosi, valamint a nálunk bérmálkozó Erzsébetvárosi fiatalokat. A szentmisén templomunk énekkara a Capella Theresiana, Vivaldi műveivel fog közreműködni, zenekari kísérettel. A bérmálkozás után a templomkertben lesz találkozás és közös agapé, a most egyházközségünk felnőtt tagjaivá lett fiatalokkal és családjaikkal. Erre az alkalomra szeretettel fogadjuk a kedves testvéreink felajánlásait, sós és édes süteményeket, italokat, melyeket előre is köszönünk. Kérjük, hogy adományaikat a mise előtt a plébánián adják le.
Pünkösdhétfőn, május 25-én, Szűz Mária az Egyház anyja napján, templomunkban három szentmise lesz, reggel 08.00, délelőtt 10.00 és este 18.30 órakor. Hagyományos zarándoklatunkra, a Máriaremetei Bazilikába, az idén közösen megyünk autóbusszal, illetve egyénileg autókkal. A busz 11.00 órakor indul a templom elől. Remetéről tovább utazunk Dunaszentmiklósra, ahol közös ebéd, majd pedig az Öröm (Fény) Útját imádkozva járjuk végig. Hazaérkezés kb. 19.00 órára.
Pünkösdi Imaestre kerül sor templomunkban, pünkösdhétfőn, 19.15-től, a „777 csapata” szervezésében, „Jöjj, Szentlélek szállj le ránk!” címmel. Gájer László atya mondja a bevezető elmélkedést, majd pedig tanúságot tesz, Pindroch Csaba színművész, zenei szolgálatot a Fügefa Zenekar adja. A fiatalokat és mindazokat, akik szeretnék befogadni lelkükbe Isten Szentlelkét, szeretettel várunk.
Főegyházmegyei Közösségek Napja lesz Esztergomban, szintén pünkösdhétfőn, 10.00 – 17.00 óráig, melynek részletes programját az egyházmegye honlapján megtalálhatjuk.
Plébániai Közösségünk idei nagy zarándoklata, Kis-Ázsiába, az Apostolok Cselekedeteinek könyve helyszíneire, május 26-án, pünkösd ünnepe utáni kedden indul. Találkozás 11:45-kor a Liszt Ferenc repülőtéren.
Őri Gergely, a Zeneakadémia növendéke orgona diploma koncertje lesz, szintén május 26-án, kedden este 19.30 órakor melyre mindenkit, aki kedveli az orgona muzsikát, szeretettel vár.