PÜNKÖSDVASÁRNAP, a 10.00 órai ünnepi szentmisén szolgáltatja ki templomunkban a bérmálás szentségét 45 fiatalnak, Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök. Szeretettel foglaljuk imáinkba a Terézvárosi, valamint a nálunk bérmálkozó Erzsébetvárosi fiatalokat. A szentmisén templomunk énekkara a Capella Theresiana, Vivaldi műveivel fog közreműködni, zenekari kísérettel. A bérmálkozás után a templomkertben lesz találkozás és közös agapé, a most egyházközségünk felnőtt tagjaivá lett fiatalokkal és családjaikkal. Erre az alkalomra szeretettel fogadjuk a kedves testvéreink felajánlásait, sós és édes süteményeket, italokat, melyeket előre is köszönünk. Kérjük, hogy adományaikat a plébánián adják le.

Pünkösdhétfőn, holnap, május 25-én, Szűz Mária az Egyház anyja napján, templomunkban három szentmise lesz, reggel 08.00, délelőtt 10.00 és este 18.30 órakor. Hagyományos zarándoklatunkra, a Máriaremetei Bazilikába, az idén közösen megyünk autóbusszal, illetve egyénileg autókkal. Az autóbusz 11.00 órakor indul a templom elől. Remetéről tovább utazunk Dunaszentmiklósra, ahol közös ebéd, majd pedig az Öröm (Fény) Útját imádkozva járjuk végig. Hazaérkezés kb. 19.00 órára. A plébániai zarándoklat miatt pünkösdhétfőn templomunk nyitva tartása eltér a megszokottól, azaz 07:30 – 11:00 óráig és 18:00 – 21:00 óráig tart nyitva!

Pünkösdi Imaestre kerül sor templomunkban, szintén pünkösdhétfőn, 19.15-től, a „777 csapata” szervezésében, „Jöjj, Szentlélek szállj le ránk!” címmel. Ezért a Loretoi litániát pünkösdhétfőn, az esti mise előtt, 18:15-kor imádkozzuk. Gájer László atya mondja a bevezető elmélkedést, majd pedig tanúságot tesz, Pindroch Csaba színművész. Zenei szolgálatot a Fügefa Zenekar adja. Közben gyóntatás és közbenjáró ima is lesz. Mindenkit szeretettel várunk!

Főegyházmegyei Közösségek Napja Esztergomban, pünkösdhétfőn, 10.00 – 17.00 óráig lesz, melynek részletes programját az egyházmegye honlapján megtalálhatjuk.

Plébániai Közösségünk idei nagy zarándoklata, Kis-Ázsiába, az Apostolok Cselekedeteinek könyve helyszíneire, május 26-án, pünkösd ünnepe utáni kedden indul. Találkozás 11:45-kor a Liszt Ferenc repülőtéren. Hazaérkezés: június 3-án, 19:35-kor. Imádkozzunk a zarándokokért és a zarándokok is imádkoznak értünk az egyház születésének első városaiban.

Őri Gergely, a Zeneakadémia növendéke orgona diploma koncertje lesz, május 26-án, kedden este 19.30 órakor melyre mindenkit, aki kedveli az orgona muzsikát, szeretettel vár.

Krisztus, az Örök Főpap ünnepe, ezen a héten május 28-án lesz. Este 18:30-kor lesz az ünnepi mise.

Szentháromság ünnepén, jövő vasárnap, május 31-én, 18.00 órakor lesz utolsó ünnepi májusi litánia, melyre várjuk a testvéreket különösen azokat, akik a hónap során velünk köszöntötték esténként a Szűzanyát! Utána a 18:30 órai szentmisén – ebben az évadban utoljára – az imperfectum együttes fogja adni a zenei szolgálatot. Hálásan köszönjük egész évi szolgálatukat.

Ezen az utolsó májusi héten befejeződnek a plébániai hittanórák és a különböző csoportjaink munkája, melyek a nyári hónapokban szünetelnek, de mindenkit szeretettel vissza várunk és kérjük, hogy hívjatok új testvéreket is oda, abba a csoportunkba, ahová ti is jártok, szeptembertől.

Kárpátaljai magyar gyerekekhez megy egyik testvérünk a jövő héten egy orvos küldöttséggel. Szeretnének magukkal vinni ajándékot is a gyerekeknek, ezért kérik, hogy aki tud, hozzon egy-egy tábla csokoládét szerda estig, és adja le a sekrestyében. Előre is köszönjük a gyerekek nevében.

Előre jelezzük:

Úrnapján, június 7-én, a 10.00 órai nagymise után lesz az Úrnapi körmenet. Este 18.00 órakor Úrnapi Vesperást énekel a Capella Theresiana ezzel zárják idei évadjukat. Emlékezetesen szolgálataikat köszönjük.

Nyári miserend, június 8-tól lép életbe. Hétfőn, szerdán és szombaton a reggel 08.00 órai misék elmaradnak. Vasárnap pedig 08.00-kor, 10.00-kor és este 19.30-kor lesz szentmise, a plébánia hivatal pedig pénteken délutánonként zárva tart. Ügyfélfogadás hétfőn, kedden és szerdán lesz.

Szűz Mária Szeplőtelen Szíve ünnepén, június 13-án, este 19:30-kor „Mária, örök útja” c. film vetítésére kerül sor az alagsori hittanteremben, utána pedig beszélgetés lesz a film akotóival. Belépés ingyenes.

keyboard_arrow_up
X