Országos adománygyűjtés van a Missziók munkájának támogatására, a Püspöki Konferencia rendelkezésére, a mai vasárnap, október 21-én. Mi is templomunkban, erre a szándékra kérjük a kedves testvérek adományait.

Nemzeti Ünnepünkön, október 23-án, az esti 18.30 órai szentmisét és a rózsafüzér imádságot az ’56-os forradalom és szabadságharc áldozataiért és magyar hazánkért imádkozzuk.

A templom és a plébánia hivatal ünnepi nyitvatartása: A templom és az urnatemető, október 22-én és 23-án, hétfőn és kedden, ünnepi rend szerint tart nyitva, azaz reggel 07.30 – 12; 16.30 – 19.30 –ig. A plébánia hivatal mindkét napon zárva tart.

Plébániánk őszi kétnapos kirándulása, zarándoklata Horvátország két hegyhelyére, Ludbregbe és Marija Bistricára október 27-28-án, jövő hét végén lesz, melyre minden hely betelt. Indulás szombaton reggel 07.00 órakor autóbusszal a templom elől, hazaérkezés vasárnap kb. 21.00 órakor.

Előre jelezzük:

Mindenszentek főünnepén, november 1-én, csütörtökön, mindannyian szentmisével ünneplünk (parancsolt ünnep), ezért templomunkban három szentmise lesz, reggel 08.00-kor, délelőtt 10.00-kor és este 18.30 órakor kezdődik az ünnepi nagymise, amely után halottak napja előesti imát imádkozunk elhunytjainkért.

Halottak Napján, november 2-án, pénteken, szintén három szentmise lesz, reggel 08.00-kor, délelőtt 10.00 órakor a kriptában és este 18.30 órakor kezdődik az ünnepi gyászmise, melyen Fauré: Requiem című miséje hangzik el melyet a Capella Theresiana énekel. Utána a kriptában imádkozunk az itt eltemetettek lelki üdvösségéért.

A templom és az urnatemető, november 1 – 3 – ig egész nap, 07.30 – 20.00 óráig; november 4-én, vasárnap, 08.30 – 19.30 –ig tart nyitva.

keyboard_arrow_up
X