Vianney Szent János, a papok védőszentje napján, augusztus 4-én, szerdán, papi hivatásokért, papjainkért, diakónusainkért és papnövendékeinkért imádkozunk az esti 18.30 órai szentmisében.

Szűz Mária római főtemploma (Santa Maria Maggiore) felszentelésének emléknapja, Havas Boldogasszony augusztus 5-én, csütörtökön lesz.

Urunk színeváltozásának ünnepe, augusztus 6., mely egyúttal elsőpéntek is. Gyóntatás lesz a reggel 08.00 órai; valamint az esti 18.30 órai ünnepi szentmisék alatt. 19.00 órakor a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.

Előre jelezzük, hogy augusztus 14.-ről, 15.-re virradó éjszaka, az idén szombatról-vasárnapra, imavirrasztás lesz a Szent István Bazilikában, Nagyboldogasszony főünnepére készülve, Magyar Hazánkért. Éjfélkor ünnepi szentmisét mutatunk be.

Plébániánk Csoportos Regisztrációja a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra, továbbra is várjuk azoknak a testvéreknek a jelentkezését, akik, szeptember 11.-én, szombaton 17.00 órától a Kossuth téri szentmisén, és az utána következő eucharisztikus gyertyás körmeneten a Hősök terére; valamint szeptember 12-én, vasárnap, 11.30-tól, a Hősök terén, Ferenc pápa által celebrált záró szentmisén közösségileg szeretnének részt venni.

keyboard_arrow_up
X