Jótékonysági koncert lesz az afrikai orvosmisszió javára templomunkban szeptember 3-án 19.00-tól Csókai András és Fodor Réka – Afréka támogatásával. Közreműködik Mocsári Károly Liszt-díjas zongoraművész. Beszédet mond: Valerián M.Okeke nigériai érsek. A jótékonysági est védnökei: Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek és Veres András győri megyéspüspök, a MKPK elnöke. Adományokat szívesen elfogadnak. A koncert előtt 18.00 órától Jézus Szíve litánia, 18.30-tól szentmise, melyben afrikai, üldözést szenvedő keresztény testvéreinkért is imádkozunk.

Veni Sancte tanévnyitó szentmise lesz szeptember 5-én, vasárnap 09.00 órakor.

Ars Sacra szervezésében „A szeretet mindenkié” koncert lesz templomunkban  szeptember 10-én pénteken 19.00 órától.

Templomunkban a nyári miserend véget ér szeptember 5.-től, vasárnaptól visszatérünk az eredeti miserendre, azaz hétköznapokon szerdán és szombaton is lesznek reggel 08.00 órakor szentmisék; illetve vasárnap reggel 09.00 órakor a diákmise, 10.00 órakor a nagymise, valamint 12.00 órakor és 18.30 órakor is.

Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus: Előre hirdetjük a kedves testvéreknek, hogy a Bíboros Úr rendelkezése alapján, 2021.szeptember 5 – 12-ig a következőképpen módosul a miserend.

Szeptember 5-én, vasárnap templomunkban reggel 09.00 órakor, délelőtt 10.00 órakor és 12.00 órakor lesz szentmise. Este nem lesz mise, mert mindenkit szeretettel várunk a Hősök terére, ahol 16.00 órakor lesz a nyitó szentmise és gyermekeink elsőáldozása.

Hétköznap, szeptember 6-11-ig, hétfőtől – szombatig csak reggel 08.00 órakor lesznek szentmisék, kivéve szerdán, szeptember 8-án, amikor 17.00 órakor latin és angol nyelvű szentmise lesz gregorián énekekkel, amelyet a Capella Teresiana énekel. A szentmisét ünnepélyes vesperás követi 18.00 órától.

Szeptember 11-én, szombaton 17.00 órakor előesti szentmise lesz a Kossuth téren, mely a Hősök terére vonuló Eucharisztikus, gyertyás menettel zárul.

Szeptember 12-én vasárnap templomunkban délelőtt nem lesz szentmise, mindenkit szeretettel várunk a Hősök terére, ahol Ferenc pápa celebrálja a záró (Statio Orbis) szentmisét 11.30-kor. Az esti mise már meg lesz tartva 18.30-tól.

A Kongresszus nyitó szentmiséjén elsőáldozó gyermekek felkészítése szeptember 3-án délután 16.00 órától kezdődik: Gyakorlati oktatás, első gyónás és próba. Kérem a testvéreket imádkozzanak elsőáldozóinkért!

Plébániánkon hitoktatás szeptember 13-tól indul. Várjuk a jelentkezőket az alapvető hittanra (olyan felnőtteket, akik nincsenek megkeresztelve vagy meg vannak keresztelve de nem voltak elsőáldozók) és a bérmálkozásra felkészítő hittanra is.

Elsőpéntek: Jövő pénteken templomunkban reggel 07.30-08.30-ig, este 18.30-19.00 óráig lesz gyóntatás. Napközben elmegyünk beteg testvéreinkhez. Jézus Szíve litániát – kivételesen a mise előtt – imádkozunk 18.00-tól.

keyboard_arrow_up
X