HÚSVÉTVASÁRNAP, március 31-én, Urunk Feltámadásának főünnepén, a reggel 09.00 órai szentmise végén húsvéti ételszentelés, így elhozhatják ételeiket azok is, akik a 10.00 órára jönnek.

10.00 órakor Húsvéti Ünnepi Szentmise, melyen a Budapesti Énekes Iskola, Josef Haydn: Kleine Orgelmesse c. miséjét énekli.

Húsvéthétfőn, április 1-én, három szentmise lesz. Reggel 08.00, délelőtt 10.00 és este 18.30 órakor, az egy héttel ezelőtti 777 blog által szervezett imaest résztvevőiért, és azokért ajánljuk fel a szentmisét, akik a Fény Kereszthez odahelyezték saját nevüket, keresztjeiket a szabadulásért.

Húsvét nyolcadának szerdáján, április 3-án, az esti 18.30 órai mise előtt, 17.30-kor Húsvéti Nagyvecsernye lesz, a Zeneakadémia Egyházzene Tanszaka vezetésével.

Húsvét 2. vasárnapján, Fehérvasárnap, az Isteni Irgalmasság vasárnapján, a 10.00 órai szentmisén felnőtt keresztelés lesz. 18.00-kor pedig az Isteni Irgalmasság Rózsafüzérjét imádkozzuk.

Urunk Születésének Hírüladása, Gyümölcsoltó Boldogasszony főünnepét, mivel az idén a nagyhétre esett, ezért áthelyezett ünnepként, április 8-án, hétfőn ünnepeljük.

Hévey Gyula, pápai kamarás, apát-plébánosra és káplánjaira emlékezünk, április 9-én, akik több ezer zsidó honfitársunk életét akarták megmenteni 80 évvel ezelőtt azzal, hogy számukra itt a Szent Teréz Plébánián keresztleveleket állítottak ki. Értük ajánljuk fel az esti 18.30 órai szentmisét, majd pedig koszorúzás lesz a plébánia falán lévő emléktáblájuknál.

Elsőáldozási gyakorlati előkészítő indul, azon gyerekek számára, akik már harmadik éve járnak hittanra és az idén, Urunk Mennybemenetel ünnepén, május 12-én szeretnének elsőáldozók lenni. Első alkalom április 11-én, csütörtökön 16.15-kor lesz a plébánián, ahová várjuk szeretettel az elsőáldozók szüleit is.

 

keyboard_arrow_up
X