A mai nappal visszatérünk a megszokott miserendre. Hétköznap: 08.00 és 18.30 óra; vasárnap: 09.00; 10.00; 12.00 és 18.30 óra.

Újmise és Hittanos tanévnyitó, Veni Sancte van, a mai vasárnap 09.00 órakor. Gergely atya, szeretettel várja a testvéreket, a szülőket, régi és új hittanosokat. A mise végén újmisés áldásban is részesülhetünk, ezért a 10.00 órai szentmise – később -, kb.10.15-kor fog kezdődni. Az újmisét követően agapé lesz a templomkertben, szeretettel kérjük, hogy süteménnyel, üdítő itallal, aki teheti járuljanak hozzá a vendéglátáshoz, melyet a mise előtt a plébánián lehet leadni. Az agapén lesz alkalom Gergely atyával személyesen is megismerkedni, a szülőknek pedig a hitoktatókkal találkozni.

A Franciscus Alapítvány holnap, szeptember 9-én, hétfőn, 10.00 órakor nyitja meg a „Café Francesco”, keresztény-missziós kávézóját az V. kerület, Molnár u. 4. szám alatt, melyet Mohos Gábor püspök atya áld meg. Tájékozódni lehet az alapítványról a http://franciscusalapitvany.hu honlapon, Facebook oldalukon, ugyanakkor szívesen fogadják a támogatásokat online vagy az OTP 11720001-22482835 Bankszámlára.

Zeneakadémia Egyházzene Tanszaka énekel, szeptember 11-én, szerdán, a 18.30 órai szentmisén.

„Zarándokhelyek Afrikában” címmel tart vetített képes előadást, Gyurácz Andrea, az Afrika másként Alapítvány tagja az alagsori hittanteremben, szeptember 12-én, csütörtökön, 19.00 órai kezdettel. Erre a számunkra ismeretlen zarándokhelyeket bemutató előadásra szeretettel várunk mindenkit. A belépés díjtalan.

Ars Sacra Fesztivál programjai szeptember 14-én kezdődnek. Templomunkban, 16.00 órakor Fogyatékkal élő testvéreink hangversenyére kerül sor. A templom és a toronykilátó 15.00 – 22.00 óráig látogatható a Nyitott templomok éjszkája program keretében. Erre az összesen hét órányi időtartamra a templomba és a toronyba várjuk önkéntesek jelentkezését, akik szívesen fogadják a hozzánk betérő látogatókat. Esetleg idegen nyelv tudása előny lehet. Jelentkezni a sekrestyében lehet. Faurè: Messe basse c. műve hangzik el szeptember 15-én, vasárnap, a 10.00 órai szentmisén, a Vásárhelyi Zoltán Férfikar tolmácsolásában. Laczó Zoltán: Requiem c. miséjét énekli a Szent Efrém Férfikar, az ukrajnai háború, kárpátaljai áldozatainak lelki üdvéért bemutatandó szentmisén, szeptember 18-án, szerdán, 18.30 órakor.

Imperfectum Együttes, az idei évadban először, szeptember 15-én, vasárnap, az esti 18.30 órai szentmisén ad zenei szolgálatot.

A Budapesti Katolikus Kórházlelkészség önkéntes beteglátogatók jelentkezését várja a Főegyházmegye területén lévő budapesti, esztergomi, dorogi, visegrádi és pomázi kórházakba. A soron következő képzés 2024. október 5-én indul. A képzésre jelentkezni a Kórházlelkészség (06-1) 224-86-40-es telefonszámán lehet hétköznap 08.00 – 16.00 óráig szeptember folyamán.

Plébániai Zarándoklatra megyünk Bodajkra, október 19-20-ig, szombaton és vasárnap. A két napos kirándulásra minden érdeklődőt szeretettel várunk, minden korosztályból 0-tól 100 éves korig. Jelentkezni lehet a sekrestyében vagy a plébánián, a részvételi díj befizetésével, mely 25.000.- Ft. Mindez magában foglalja az autóbusz a szállás és az étkezést (szombat vacsorától vasárnap ebédig. Most is van családos kedvezmény, 1 gyermek (16 éves korig) 20.000.- kettő már csak 15.000.- Ft.

Szentségekben részesülhetnek, minden hónap elsőpéntekjén, olyan idős, beteg, vagy lakáshoz kötött testvéreink, akik ezt kérik, hiszen szívesen meglátogatjuk őket. Aki szeretné, vagy aki tud olyanról, aki szívesen járulna szentáldozáshoz havonta, jelezze a plébánián vagy valamelyik atyánál.

Templomi hangosításunk meghibásodott. Évekkel ezelőtt – a hívek nagylelkű segítségével – cseréltük ki a mikrofonokat és hangfalakat, vezetékeket. Most sajnos az erősítő és a keverő szorul cserére, mely már közel húsz éves. Ehhez kérnénk ismételten a testvérek szíves támogatását. A szükséges eszközök, alkatrészeik összesen 775.000.- Ft-ot tesznek ki. A legkisebb hozzájárulást is köszönettel fogadjuk akár készpénzben, akár átutalással. Előre is Isten fizesse meg minden jótevőnknek.

ÚJRA VAGY ÚJKÉNT INDULÓ

HITTANÓRÁK, KÖZÖSSÉGEK ÉS IMACSOPORTOK:

IFJÚSÁGI CSOPORT: kéthetente vasárnap 19.30-kor, alagsori terem –
– első alkalom: 09.22. Gergely atya

RÓZSAFÜZÉR IMACSOPORT: hetente hétfőn, 17.45-kor, templomban –
Bajuszné Irénke

HÁZAS HITTAN: kéthetente hétfőn 20.00-kor, közösségi terem –
– első alkalom: 09.23. Zoltán atya

VESPERÁS, SZENTSÉGIMÁDÁS, SZENTSÉGIÁLDÁS: kéthetente hétfőn,
– első alkalom: 09.16. Zoltán atya

ALAPVETŐ HITTAN: hetente kedden 19.00-kor, sekrestye fölötti terem –
-első alkalom: 09.17. Gergely atya