Október a Szűzanya hónapja, hétköznap az esti 18.30-as Szentmisék után, vasárnap pedig este 18.00 órakor közösen imádkozzuk a rózsafüzért. Hétfőn és szerdán a rózsafüzér a szokásos szentségimádáshoz csatlakozik.

Ifjúsági alkalomra várjuk a 16 és 30 év közötti érdeklődőket október 3-án hétfőn este 19.00 órára a plébánia közösségi termébe.

Kedden Assisi Szent Ferenc emléknapja, pénteken elsőpéntek és Rózsafüzér Királynőjének ünnepe lesz.

Október 8-án, szombaton Szűz Mária Magyarok Nagyasszonya főünnepe, 18.30-kor ünnepi Szentmise, majd azt követően a Loretói litániát imádkozzuk énekesek szolgálatával:

Johann Georg Reutter egyházzenei műveiből hallhatnak válogatást, a szerző halálának 250. évfordulója emlékére: Missa Sti Antonii de Padua ex G | HofR 38/70 · Offertorium Solenne ex D | Salve Virgo, Christi Parens | HofR deest. Lytaniæ de B· M· V ex D | HofR 195/14. Salve Regina ex D | HofR 181/30

Közreműködnek· a veszprémi Reutter Kamarakórus énekesei: Andrejszki Judit · szoprán | Mizsei-Takács Zsuzsanna · alt |Molnár Péter & Molnár Zoltán · tenor | Mizsei Zoltán · basszus a kamarakórust és a korhű barokk hangszeresek kamarazenekarát Merczel György & Katyi Zsombor vezényli | koncertmester · Balázs Rudolf Raymund Tegyei Zoltán· orgona

Szintén szombattól Szent Teréz kilenceddel készülünk templomunk búcsújára.

Jövő vasárnap, október 9-én az Etalon kiadó érkezik hozzánk keresztény témájú filmjeikkel és könyvújdonságaikkal.

Elkezdődött a Népszámlálás. Október 1-től 16-ig az interneten (www.nepszamlalas2022.hu) magunk kitölthetjük a kérdőívet, ha ezt nem tesszük meg, akkor október 17. és november 20. között számlálóbiztosok keresnek fel bennünket. Segítsük egymást a kitöltésben!

Miként a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia is felhívta figyelmünket, különösen fontos, hogy bátran valljuk meg katolikus hitünket!

A kérdőív 14. kérdésénél („Mi a vallása, felekezete?”) válasszuk a „katolikus (római katolikus)” lehetőséget!

Mindenkit hívunk és várunk a Szent Teréz Búcsú programjaira:

Október 14-én, pénteken, 19.00 órakor Rózsafüzér, zenei áhítat, elmélkedés Szent Teréz gondolataival, gyóntatás. Közreműködik a Rotunda Énekegyüttes, magyar és nemzetközi szerzők kórusműveivel.

Október 15-én, szombaton, 10.00 órakor, Szent Teréz halálának 440. évfordulóján, Erdő Péter bíboros úr mutatja be az ünnepi Szentmisét, melynek keretében pappá szenteli templomunkban Rónaszéki János diakónust. Közreműködik templomunk énekkara a Capella Theresiana.

Október 16-án, vasárnap, 10.00 órakor az ünnepi mise János atya újmiséje lesz, melynek végén primíciás áldásban részesülhetünk. Közreműködik a Szent Efrém Férfikar, akik Ariel Ramírez: Missa Criolla c. miséjét éneklik. A Szent Teréz Körmenet 12.00 órakor kezdődik, melyen a Bartók Zenekonzervatórium fúvósai játszanak.

Mindkét napon a templomkertben színes kulturális programok várják az ide látogatókat, valamint lesz kézműves vásár és vendéglátás is.

keyboard_arrow_up
X