Keresztút járás nagyböjt péntekjein. A nagyböjti időben, minden pénteken, 17.45 órai kezdettel keresztutat járunk a templomban, melyet mindig egy-egy plébánia csoportunk vezet majd.

Jegyeskurzus indult plébániánkon nagyböjtben, olyan házasulandók részére, akik ebben az évben kívánnak egyházi házasságot kötni. Az előkészítő oktatások csütörtökönként, 20 órakor, a sekrestye fölötti hittanteremben vannak.

Szent Teréz Nyugdíjas Klub februári összejövetele, ezen a héten, csütörtökön, február 22-én, 17.00 órakor lesz az alagsori hittanteremben, melyen Csepregi Róbert káplán atya, a 2020-as Eucharisztikus Kongresszus előkészületeitől tart vetített képes előadást.

Szent Efrém Férfikar „Miatyánk” című koncertje lesz templomunkban, szombaton, február 24-én, 19.30 órakor. A különleges, több féle rítus és nép nyelvén énekelt Miatyánk imádságot hallhatjuk, melyre mindenkit szeretettel várunk.

Katolikus Iskolák támogatására lesz országos adománygyűjtés a Püspöki kar rendelkezésére jövő vasárnap. Mi is erre a célra kérjük majd a kedves testvérek adományait.

Nagyböjti lelkigyakorlatunk itt a templomban, március 19-21-ig, az esti szentmisékhez kapcsolódóan lesz. A három estén P.Barsi Balázs ferences atya vezeti az elmélkedéseket és gyóntat.

Ökumenikus Világimanap, március 2-án, pénteken lesz, melyet itt a belvárosi keresztény egyházközségekkel együtt plébánián rendez, Suriname, Dél-Amerikai országban élő keresztény testvéreinkért. Igét hirdet: Horváth Zoltán plébános atya

Boldog Meszlényi Zoltán püspök-vértanú ereklyéje elött, emléknapja előestéjén, mely az idén vasárnapra esik, március 3-án, szombaton, 19.15-kor vesperást imádkozunk a belvárosi esperes kerület papjaival. Az imádságot vezeti és beszédet mond Dr.Cserháti Ferenc esztergom-budapesti segédpüspök.

keyboard_arrow_up
X