Elsőáldozás, a mai vasárnap, a 09.00 órai diákmisén van. Köszönjük a testvéreknek, akik a felkészítés idején vállalták, hogy minden nap imádkoznak egy-egy gyermekért. A 28 elsőáldozónkat és szüleiket szeretettel köszöntjük és továbbra is imádkozunk értük, hogy az Oltáriszentségben jelen lévő Krisztushoz egész életükben hűségesek tudjanak lenni!

„Mária Evangéliuma” című rockopera oratórikus előadása lesz ma este. 18.00 órakor a Lorettoi litániát a Fatimai Szűzanya szobránál imádkozzuk, utána 18.30 órakor szentmise. Az előadás 19.30 órakor kezdődik. Tolcsvay László – Müller Péter – Müller Péter Sziámi oratóriumának főbb szerepeit az egykori, első előadás művészei éneklik: Jézus: Sasvári Sándor, Mária: Sáfár Mónika, János evangélista: Tolcsvay László. Közreműködik a Rotunda Énekegyüttes. Vezényel: Tóthné Mózer Annamária. A belépés ingyenes, mert az előadást Terézváros Önkormányzata támogatta. Utána, kb. 20.30-kor nyitjuk meg a Szent II. János Pál pápa elleni merénylet évfordulóján, „Totus Tuus” címmel azt a fotó-dokumentum kiállítást az altemplomban, mely a Szűzanya és a Szent Pápa misztikus kapcsolatát mutatja be. A kiállítás képeit gyűjtötte és rendezte: Topor Márta fotós.

Májusban, minden este közösen imádkozzuk a Lorettoi litániát a templomban. Hétköznapokon az esti mise után 19.00 órakor, vasárnap az esti mise előtt, 18.00 órakor.

Pünkösdvasárnap, a Szentlélek eljövetelének főünnepén, május 20-án, a de. 10.00 órai ünnepi nagymisén, templomunk énekkara a Capella Theresiana, Clément Janequin: Missa La Bataille című miséjét énekli kamarazenekari kísérettel.

Bérmálkozás, pünkösdhétfőn, május 21-én, a 10.00 órai szentmisén lesz. A bérmálás szentségét Snell György püspök szolgáltatja ki a fiataloknak. Előtte pénteken, május 18-án, 18.00 órakor kezdődik a bérmálkozók vizsgája a plébánián, 19.00 órakor a próba és a gyóntatás a templomban.

Pünkösdhétfői Karizmák Ünnepe, a máriaremeti kegytemplom parkjában, szintén május 21-én lesz. A különböző programokról tájékozódhatunk a hirdetőtáblán és a www.kim.katolikus.net/wordpress/karizmak-unnepe-2018 oldalon. A főegyházmegyei majális 09.00 órakor kezdődik, 14.00 órakor pedig Erdő Péter bíboros szentmisét mutat be a szabadtéri oltárnál. A terézvárosiak zarándokmiséje, a szokott módon, 12.00 órakor lesz a kegytemplomban. Minden terézvárosit szeretettel várunk.

Szent Teréz Nyugdíjas Klub évadzáró kirándulása – az év elején kiadottól eltérőn – május 24-én, csütörtökön lesz. Indulás reggel 08.30-kor a templom elől. A program: Majki Kamalduli Remeteség megtekintése és a Tati Vár, valamint közös ünnepi ebéd. A részvételi díj: klubtagoknak 4.000.- Ft., nem klubtagoknak 5.000.- Ft. Jelentkezni a sekrestyében lehet a részvételi díj befizetésével.

Plébániánk idei zarándoklata Ciprusra, Európa első keresztény országába vezet. Az október 20-27-ig esedékes útra 50 fő jelentkezett és még 20-an vannak a várólistán, ezért még egy, második utat is indítunk, november 6-13-ig. Kérjük, hogy a várólistán lévők ismételjék meg jelentkezésüket, hogy az új időpont megfelel-e, illetve várunk újabb jelentkezőket is. Jelentkezni a plébánia hivatalban, holnap, hétfőtől lehet ügyfélfogadási időben a 100.000.- Ft. előleg befizetésével. Részletes program a hirdetőtáblán és a honlapunkon is megtalálható.

Kubik Tamás orgona diploma-koncertje lesz templomunkban, május 18-án, pénteken, 20.00 órakor. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

keyboard_arrow_up
X