Ministránsok Nemzetközi Zarándoklatáról, Rómából, Isten segítségével és sok élménnyel érkeztek haza ministránsaink és kísérőik. Ezúton is szeretnénk megköszönni Főegyházmegyénknek, a Kedves Szülőknek, valamint a Terézvárosi Híveknek szíves adományait, amellyel hozzájárultak ministránsaink zarándoklatához.

Urunk Színeváltozásának ünnepe lesz holnap, augusztus 6-án, hétfőn. Szentmisék reggel 08.00 és este 18.30 órakor lesznek.

Szent Terézia Benedikta kármelita nővér, polgári nevén Edith Stein ünnepe, augusztus 9-én, csütörtökön lesz. Szent II. János Pál pápa óta ő is Európa társvédőszentje és a mi Teréz-templomunk lélekharangja is az ő nevét viseli.

Szabó Géza kanonok atya, a Szent István Bazilika nyugalmazott plébánosaként templomunkban volt kisegítő lelkipásztor hat éven át. Halálának harmadik évfordulója alkalmából, augusztus 12-én, jövő vasárnap, a 10.00 órai szentmisén imádkozunk lelke üdvéért. Mindazokat, akiknek lelki vezetője volt, vagy akik tisztelték és szerették várjuk szeretettel.

Előre jelezzük, hogy

  • Nagyboldogasszony főünnepén, augusztus 15-én, melyet minden megkeresztelt katolikus szentmisével ünnepel (parancsolt ünnep), három mise lesz templomunkban: reggel 08.00, délelőtt 10.00 és az ünnepi nagymise este 18.30 órakor.
  • Szent István király, Magyarország fővédőszentjének ünnepén, augusztus 20-án két mise lesz templomunkban, reggel 08.00 és délelőtt 10.00 órakor. Az esti mise elmarad, mert Főpásztorunk mindenkit szeretettel hív és vár a Szent István Bazilika előtti térre, 17.00 órára az ünnepi szentmisére és utána a Szent Jobb körmenetre. Akik szívesen részt vennének a Szent István-napi ünnepségen közösségileg, templomunk zászlója alatt, azok jelentkezését várjuk a sekrestyében.
keyboard_arrow_up
X