Képtalálat a következőre: „avilai szent teréz”

Avilai Nagy Szent Teréz Búcsú programjai:

Október 13-án, vasárnap, 10.00 órakor ünnepi nagymise, melyet Dr.Márfi Gyula ny.veszprémi érsek atya mond, utána kb. 11.15 órakor a Szent Teréz körmenet. Ezért a búcsú napján, a 12.00 órai mise elmarad, mindenkit a 10.00 órai ünnepi misére várunk. A szentmisén a Capella Theresiana mellet a székesfehérvári Vox Mirabilis kórus, Schubert: G-dur miséjét énekli. A körmeneten a Bartók Konzervatórium fúvósai játszanak. A körmenet után szeretnénk vendégül látni mindenkit, akik a Terézvárosi Búcsúnkra eljöttek a templom udvarán, egy szerény agapéra.

Október 15-én, kedden, Szent Teréz napján, 17.30 órakor rózsafüzér, 18.00 órakor vesperás, 18.30 órakor koncelebrációs szentmise, melynek főcelebránsa Dr.Cserháti Ferenc esztergom-budapesti segédpüspök, együtt miséznek Pest-Belváros Esperes kerület papjai, templomunk egykori lelkipásztorai. Homíliát mond kerületünk legfiatalabb papja, Fehér Zoltán újmisés káplán atya. Közreműködik a Capella Theresiana.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Plébániánk Őszi Máriagyűdi Zarándoklata, ezen a héten, október 18-20-ig, péntektől vasárnapig lesz. A részletes program a honlapunkon megtalálható. Indulás: október 18-án, pénteken, reggel 07.00 órakor.

Templomunk Gyermekkórusa várja a tagokat, valamint a kórus elnevezésére a pályázati javaslatokat. A próbák, csütörtökönként 16.45-kor a Közösségi teremben vannak.

Ábrahám Gyermekei, vallásközi előadássorozatunk, következő része, október 14-én, hétfőn, 16.00 órától lesz a sekrestye fölötti hittanteremben.

Missziók támogatásra országos adománygyűjtés lesz jövő vasárnap, október 20-án, minden katolikus templomban. Mi is majd erre a szándékra kérjük a kedves Testvérek szíves adományait.

Telek eladó Pákozdon. Csendes, nyugodt környezetben lévő, belterületi, a plébánia tulajdonában álló, pákozdi telkek kerülnek értékesítésre. Mindkét szomszédos telek 1000 négyzetméteres, melyek külön-külön vagy a kettő egyben kedvezményes áron kerülhet új tulajdonosához. Részletekről érdeklődni a Plébánia Hivatalban lehet.

keyboard_arrow_up
X