Jön a Mikulás a templomba. Advent 2. vasárnap, december 8-án, a 09:00 órai diákmise végén ünnepeljük Szent Miklós püspök jótékony szeretetét és várjuk a hittanosokat, a gyerekeket sok szeretettel. A szentmisén a Terkapella Gyermekkórusunk énekel.

Advent hétköznapjain, Roráté-misék vannak, reggel 07:00 órakor. Ezen a héten, hétfőn, kedden és szerdán gyóntatás is lesz a Roráté misék alatt.

Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának főünnepét, december 8-ról, vasárnapról, áthelyezett ünnepként, december 9-én, hétfőn ünnepeljük.

Plébániai Karitászunk támogatni szeretné karácsonyra az arra rászorulókat. Kérjük a testvérek javaslatait, hogy kinek juttassunk élelmiszer vásárlási utalványt az ünnepekre. Az erre ajánlott nagycsaládosok, munkanélküliek, egyedülálló idősek nevét és lakcímét, kérjük, hogy a középen található ládába helyezzék el, ugyan így kérjük a szíves adományokat is ebbe a ládába a szegényeknek és a karácsonyt kórházakban töltő betegeknek megajándékozásához, valamint az ingyen ebédhez. Minden rászoruló, az ajándékokat, ezen a héten, szombaton, december 14-én, délben, 12:00 és 14:0 óra között veheti át a templomkertben, amikor ingyen meleg ebédet is osztunk, melyre várjuk mindazokat, időseket, egyedülállókat, szegényeket, hajléktalanokat, akik szíves elfogadják meghívásunkat. Kérjük és előre is köszönjük testvéreink, valamint az ebédet és az ajándékozást támogató cég és munkatársai segítségét.

Moldvából és Csángó földről érkező fiatalok kórusának adventi és karácsonyi népénekeit hallhatjuk december 13-án, pénteken, az esti mise után 19:00 órakor.

Adventben, 20-30%-os engedménnyel válthatól urnafülkék. Érdeklődni a plébánia hivatalban lehet, ügyfélfogadási időben.

Miseszándék kérhető a 2020. évre. Aki szeretne egy-egy konkrét időponthoz ragaszkodni, kérjük, mielőbb jelentkezzen, mert nagyon sok kérés érkezik minden évben. Egy szentmise felajánlása élőért, betegért, hálából és elhunytért, valamint bármilyen jószándékra kérhető.

Miseszövetségbe is be lehet lépni 2020-as esztendőre. Ami azt jelenti, hogy a tagokért, élő és elhunyt családtagjaikért, valamint papi hivatásokért minden hónapban egy-egy szentmisét ajánlunk fel.

Adventi méz-vásár van a mai vasárnapon a délelőtti misék után a templom előterében. Bertalan Imre őstermelő, Püskiből hozza el saját termékeit.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

M A K Á M – Ó, gyönyörű éj – AVILAI NAGY SZENT TERÉZ TEMPLOM
Adventi-karácsonyi énekek – Ady lemezbemutató
2019.december 21. szombat este fél 8.
Közreműködik:
Magyar Bori-ének                            Krulik Zoltán-ének, gitár
Bede Sári-ének                                 Bata István-basszusgitár
Kuczera Barbara-hegedű                 Varró Zoltán-ütőhangszerek
Vázsonyi János-szaxofon                Mizsei Zoltán-szintetizátor

NEMZETKÖZI EUCHARISZTIKUS KONGRESSZUS MISSZIÓS KERESZTJE A TERÉZVÁROSI AVILAI NAGY SZENT TERÉZ TEMPLOMBAN

2019. DECEMBER 25 – 2020. JANUÁR 2.

Missziós Kereszt Ünnepélyes Fogadása – Karácsonyi Szentmise

2019.december 25. szerda 10 óra – Jézus Születésének Főünnepe