Nyilvános szentmisék és templomi szertartások szünetelnek!

A temetéseket, a legszűkebb családi körben tarthatjuk meg!

Az előre kért, vagy most hozzánk telefonon, vagy e-mailen eljuttatott miseszándékokat előjegyezzük és zárt templomban elmondjuk, de

élőben közvetítjük 18.30 órakor a plébánia facebook oldalán:

https://www.facebook.com/terezplebania/

A templomot egyelőre nyitva tartjuk, ahol folyamatos Szentségimádás van!

Látogatható az urnatemető is!

Minden nap, hétfőtől vasárnapig: 08.00 – 15.00 óráig.

Kérjük, hogy csak az jöjjön el, akinek egyébként is halaszthatatlan elintézni valója van és a templomban tartsunk egymástól 2 m távolságot.

Mindezzel templomunk és plébánián fenntartása – ahogyan egy család helyzete is – rendkívül nehézzé vált.

Adományaitokból élünk, amelyek eljuttatása az eddigi, hagyományos módokon most lehetetlenné vált. Ezért kérjük, hogy aki tud, ha csak annyival is, amennyit a szentmisék alkalmával a perselybe bedobna, juttassa el hozzánk, ha bejön a templomba egy imára személyesen, csekken, de leginkább banki átutalással az alábbi bankszámlaszámok valamelyikére, melyet előre is hálásan köszönünk:

  • CIB: 11100104-19818740-36000001

  • OTP: 11707024-20462116

Televízióban és Rádióban szentmise közvetítések vasárnap:

  • Duna Tv: vasárnapján, 09.00 órakor.

  • Kossuth Rádió: 10.00 órakor, átvéve a Katolikus Rádiótól.

  • Mária Rádió 10.00 órakor (csütörtökönként 09.00-kor továbbra is a Teréz-templomból).

  • Apostol Tv: 10.00 és 17.00 órakor.

  • Bonum Tv: 08.30, 12.00, 17.00, 20.00 órakor.

Mivel nem tudunk eljönni vasárnaponként személyesen a templomba, ezért a járvány idejére, visszavonásig mindenki számára érvényes szentmisén való részvétel a televízión, rádión, illetve az online közvetített mise. Erre azonban úgy készüljünk fel, mintha eljöttünk volna a templomba és csak azt figyelve, imádkozva, válaszolva, énekelve, az adott részeknél felállva vegyünk részt. Ilyenkor nincs mód szentáldozáshoz járulni, ezért úgynevezett lelkiáldozást végezhetünk, amelyhez a kegyelem állapotában kell lennünk és a következő imát elimádkoznunk, amikor a közvetítésben a szentmise a szentáldozás részhez érkezik:

Ima a lelki áldozáskor:

Uram Jézus Krisztus, hiszek Benned, imádlak Téged és szeretlek Téged teljes szívemből. Bánom minden bűnömet, mert szeretnélek magamhoz fogadni a szentáldozásban, hogy Veled élhessek. Jöjj hát, ó Jézus, legalább lélekben költözz a szívembe, és végy lakást benne örökre! (rövid csendet tartunk) A mi Urunk Jézus Krisztus Teste őrizzen meg engem az örök életre! (ismét csendet tartunk) Köszöntelek, ó Jézus az én szegény szívemben. Neked adom magamat egészen. Tied akarok lenni életemben és halálom után is. Ámen.

Szívesen állunk a testvérek rendelkezésére, lelki segítségnyújtásban, kérdéseikre válaszolunk vagy ügyintézésben!

Elérhetőségeink:

Plébánia Hivatal

Templom Sekrestyéje:

Atyák:

  • Telefonon:

  • Zoltán atya: +36-1-267-4754

  • Róbert atya: +36-1-267-4753

 

keyboard_arrow_up
X