Augusztus 14.-ről, 15.-re virradó éjszaka, az idén szombatról-vasárnapra, imavirrasztás lesz a Szent István Bazilikában, Nagyboldogasszony főünnepére készülve, Magyar Hazánkért. Éjfélkor ünnepi szentmisét mutat be Horváth Zoltán kanonok, mb. plébános atya.

Templomunkban Nagyboldogasszony ünnepén reggel 08.00 órakor, délelőtt 10.00 órakor és este 19.30-kor lesz szentmise. Az ünnepi nagy mise este 19.30-kor kezdődik.

Jeles napok a héten: Csütörtökön: Szent Bernát apát és egyháztanító, pénteken: Szent István király, szombaton: Szent X. Piusz pápa ünnepe lesz.

Szent István király, Magyarország Fővédőszentjének fűünnepén pénteken, templomunkban reggel 08.00 órakor, és délelőtt 10.00 órakor lesznek a szentmisék. Az esti szentmise elmarad.

A Szent István Bazilikában az ünnepi szentmise 17.00 órakor kezdődik kenyérszenteléssel. A szentmisét Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, érsek celebrálja, a szentbeszédet Felföldi László pécsi megyéspüspök fogja mondani. Utána indul az Országos Szent Jobb Körmenet. A szentmise előtt 15.00 órától a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve lesz program, erre is várják a kedves testvéreket.

Vasárnap a 10:00 órakor kezdődő szentmisében imádkozunk Szabó Gáza atyáért halálának 6. évfordulóján.

Kedd este 18.30-kor Paskai László bíboros atyáért imádkozunk halálának 6. évfordulóján az esti szentmisében.

Szent Charbel kilenced: Jövő vasárnap augusztus 22-én az esti mise után, 20.30-kor folytatjuk a kilenced imádkozását kérve a szent közbenjárását.

Gyóntatás: Jövő héten kedden a gyóntatás az esti mise alatt lesz. Pénteken Szent István király ünnepén a 08.00 órai szentmise alatt, majd 09.30-tól 10.00 óráig. Este nem lesz gyóntatás. Szombaton: esti szentmise alatt. Vasárnap 07.30-tól 08.00 óráig és az esti mise alatt.

keyboard_arrow_up
X