Farkas Ferenc újmisés atya, új káplánunk a mai vasárnap, az esti misében 19.30 órakor mutatkozik be a híveknek. Fogadjuk Őt szeretettel!

Szent Teréz Benedikta (Edith Stein) ünnepe, ezen a héten, augusztus 9-én, kedden van. A mi Avilai Szent Terézünk írásai vezették el a hitre. Templomunk lélekharagja is az ő nevét viseli. Európa Társvédőszentjeként tiszteljük az Egyházban.

Szűz Mária Mennybevétele, Nagyboldogasszony főünnepe, augusztus 15-én, hétfőn lesz. Ezt az ünnepet, szentmisén való részvétellel ünnepeljük (parancsolt ünnep), ezért vasárnapi miserend lesz templomunkban, tehát reggel 08.00 órakor, délelőtt 10.00 órakor és este 19.30 órakor. Mivel augusztus 15. munkanap, ezért az esti szentmise lesz az ünnepi mise.

Szent István király, Magyarország fővédőszentjének ünnepe, augusztus 20. szombat. Templomunkban reggel 08.00 órakor és délelőtt 10.00 órakor lesznek szentmisék. Az ünnepi mise a 10.00 órai lesz, mert este nincs mise templomunkban, hiszen Főpásztorunk, Erdő Péter bíboros mindenkit szeretettel hív a Szent István Bazilika előtti térre, ahol 17.00 órakor kezdődik az ünnepi nagymise, melyen a szentbeszédet Berta Tibor tábori püspök mondja. A Szent Jobb körmenet, kb. 18.00 órakor indul a Bazilikától.

Harangi Tibor atyától a múlt héten köszöntünk el. A szentmisén összegyűlt 198.500.- Ft., melyet minden kedves testvérünknek köszönünk és átadtuk Tibor atyának, aki megkért, hogy szintén tolmácsoljam hálás köszönetét.

keyboard_arrow_up
X