Szűz Mária Mennybevételének főünnepén, Nagyboldogasszony napján, augusztus 15-én, hétfőn, mindannyian szentmisével ünneplünk (parancsolt ünnep). Mivel Magyarországon ez a nap munkanap, ezért az esti 19.30 órai szentmise lesz az ünnepi, melyen szeretettel imádkozunk Szabó Géza atyáért, aki hét esztendővel ezelőtt hunyt el és hat évig szolgált nyugdíjas kisegítőként plébániánkon.

Szent István király ünnepe, augusztus 20. szombat. Ezen a napon reggel 08.00 órakor és délelőtt 10.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. a 10 órai lesz az ünnepi mise, mert este nem lesz mise, hiszen Erdő Péter bíboros mindannyiunk hív a Szent István Bazilika előtti térre, a 17.00 órakor kezdődő szentmisére, és az azt követő Szent Jobb körmenetre.

A terézvárosiak az idén is a karitász csoporttal tudnak együtt részt venni ezen az ünnepi alkalmon. Találkozás a 4-es szektorban, melyet az V.-ös kapun keresztül tudnak megközelíteni.

keyboard_arrow_up
X