A nyári miserend a mai vasárnappal véget ért. Ismét a megszokott rend szerint vannak a szentmisék, mely azt jelenti, hogy vasárnaponként négy mise van, reggel 09.00, délelőtt 10.00, déli 12.00 és este 18.30 órakor. Hétköznapokon pedig, minden nap reggel 08.00 és este 18.30 órakor. Ehhez igazodik a templom nyitvatartása is.

Ünnepélyes újmise és „Veni Sancte Spiritus…” hittanos tanévnyitó, a mai vasárnap, 09.00 órakor lesz. Ferenc atya, újmisés káplánunk minden kedves testvérünket szeretettel várja erre az ünnepi alkalomra, melynek végén újmisés áldásban részesülhetünk. A mise után a templomkertbe várjuk a kedves testvéreket egy szerény agapéra, melyez édes és sós süteményekkel kérjük a testvérek hozzájárulását, melyet előre is köszönünk.

Megkezdődik a hitoktatás a plébánián és az iskolákban. Az iskolai órarend szerint lesznek a hittanok a Terézvárosi Két Tannyelvű, az Erzsébetvárosi Két Tannyelvű és a Vörösmarty Mihály Általános iskolákban, ahol Ferenc atya és Gerencsér Lilla hitoktatónk tanítanak.

Plébániai hittanórák:

Hétfőn:

Házas hittan. Zoltán atya – minden 2. hétfőn 19:30 óra (Első: szept. 26.)

Ifjúsági alkalom (16-30 év közöttieknek). Ferenc atya 19:00 óra (Első: okt.3.)

Kedd:

Alapvető hittan. Ferenc atya – minden kedden 19:00 óra (Első: szept. 27.)

Szerda:

Felnőtt hittan. Fábián Melinda – minden héten 18.00 óra (Első: szept.7.)

Csütörtök:

Bibliaóra. Zoltán atya – minden csütörtökön 19:00 óra (Első: szept.8.)

Péntek:

Lelkigyakorlatos este. Ferenc atya – „Istenkereső ember és az emberkereső Isten” címmel – elsőpéntek kivételével minden pénteken 19:00 óra (Első: szept.30.)

Szentségimádási órák és az imaórák is újra indulnak:

Hétfő:

Rózsafüzér – hetente 17:45 óra

Szentségimádás, Vesperás – Zoltán atya, minden 2. héten 19:00 (Első: szept.5.)

Szerda:

Szentségimádás (csendes, utána beszélgetés) – Ferenc atya, hetente 19:00 (Első: szept.7.)

Péntek:

Irgalmasság rózsafüzér – hetente 18:00 óra

Kassai vértanúk: Szent Márk, István és Menyhért ünnepe, szeptember 7-én, szerdán,

Szűz Mária Születése, Kisboldogasszony ünnepe, szeptember 8-án, csütörtökön lesz. Mind a két napon, az esti 18.30 órai lesz az ünnepi mise.

keyboard_arrow_up
X