Nagyböjt péntekjeink – így ezen a héten, március 3-án is -, Keresztutat imádkozunk a testvérekkel a templomban 17.45-től. Ez a nap egyúttal elsőpéntek is lesz, tehát gyóntatás a reggeli mise előtt 07.30-08.00-ig és az esti keresztút alatt, 17.45-18.30-ig. Mivel nagyböjtben a keresztutat imádkozzuk, ezért a Jézus Szíve litánia elmarad.

Zeneakadémia Egyházzene Tanszékének rendezésében orgonaművek, áriák, zsoltárok, oratórium részletek kerülnek előadásra templomunkban, február 27-én, hétfőn, 19.00 órától. A belépés ingyenes.

Jegyesoktatás indult plébániánkon, csütörtök esténként 20.00 órai kezdettel. Az összesen hat alkalomból álló jegyeskurzusra, mindenkit, aki az idén szeretne egyházi házasságot kötni várunk!

A pénteki lelkigyakorlatos esték sorozatban, a nagyböjt folyamán, a „Húsvéti Misztérium ünneplése a liturgiában” címmel tart előadást Ferenc atya. A sorozat ezen a héten, pénteken, március 3-én kezdődik az esti szentmise után az alagsori hittanteremben. Az összesen négy előadásból álló sorozat többi alkalmai, március 17., 24., 31.-én lesznek.

Ökumenikus Világimanap lesz, az idei évben Tajvani asszonyok állították össze az imádságot, melyre plébániánkon kerül sor a Belvárosi keresztény gyülekezetekkel közösen, március 3-án, pénteken, 16.00 órától a alagsori hittantermében.

Dr. Martos Levente Balázs, az esztergom – budapesti főegyházmegye új segédpüspökének fölszentelése, március 4-én, szombaton, 10.00 órakor lesz a Szent István Bazilikában. Püspök atya minden kedves testvérünket szeretettel hívja és várja, kérve imáinkat.

Az idei nagyböjti lelkigyakorlatos esténken is találkozhatunk az új püspök atyával, hiszen templomunkban Balázs püspök atya vezeti majd a lelki estét, március 17-én, pénteken. Programja: 17.45-kor keresztút, 18.30-kor szentmise, lelkigyakorlatos elmélkedéssel, majd pedig gyóntat.

Mivel a Covid járvány előtt meghirdetett lelkigyakorlatunk Érden, a Ciszterci Nővéreknél nem valósulhatott meg és sajnos az idei évben sem jöhet létre, ezért azoknak a testvéreknek, akik három évvel ezelőtt erre a lelkigyakorlatra jelentkeztek, a befizetett részvételi díjat a jövő hét folyamán az irodában visszafizetjük. Akik azonban úgy döntenek, hogy nem kérik vissza, akkor azt mi adományként nővéreknek eljuttatjuk, hogy újra fogadhassanak majd vendégeket. Tehát, aki a jövő héten nem jelentkezik a befizetett részvételi díjáért, azt úgy vesszük, hogy felajánlotta adományként.

Boldog Meszlényi Zoltán püspök, vértanú emléknapja, az idén, e hét szombatra esik, ezért március 6-án emlékezünk meg róla és minden áldozatáról az elmúlt kommunista diktatúrának. Tehát, március 6-án, hétfőn, 19.15-kor vesperást imádkozunk Boldog Meszlényi püspök ereklyéje jelenlétében a Szent József oltárnál a belvárosi esperes kerület papjaival, szerzeteseivel közösen. Az idén különleges vendégünk lesz erre az alkalomra, mert a vesperás után 19.45-kor, a püspök atya rokona, Meszlényi Lívia tart vetítéssel egybe kötött előadást az alagsori hittanteremben.

Mária Evangéliuma, Tolcsvay László, Müller Péter és Müller Péter Sziámi musical-e ismét előadásra kerül templomunkban az idei nagyböjtben. Jézus életét, szenvedését, kereszthalálát és feltámadását, a Szűzanya oldaláról bemutató több mint 30 éves oratóriumot, március 10-én, pénteken, 19.30 órakor hallhatjuk. Sáfár Mónika, Sasvári Sándor, Tolcsvay László főszereplésével a Rotunda Énekegyüttes adja elő. A belépés díjtalan. Mindenkit szeretettel várunk.

Országos adománygyűjtés van a katolikus iskolák támogatására a mai vasárnapon, a Püspöki Konferencia rendelkezésére. A kedves testvérek szíves adományait, mi is erre a szándékra kérjük a templom közepén elhelyezett perselybe.