Elsőáldozás lesz templomunkban, Urunk Mennybemenetel vasárnapján, május 21-én. Jelentkezhetnek a plébánián vagy a sekrestyében, illetve a hitoktatóknál mindazok, akik már a második éve járnak az iskolai hitoktatásra és szeretnének elsőáldozók lenne. A gyakorlati előkészítők időpontja, szokás szerint a húsvéti időben lesz, de csak a jövő hónapban, azaz május 3-án, 10-én és 17-én, szerdánként, délután 16.15-kor a templomban. Majd pedig május 20-án, szombaton az első szentgyónás. A május 3.-i, hittan után, 17.00 órakor tájékoztatót és megbeszélést tartunk az elsőáldozók szüleinek. Várjuk a jelentkezéseket!

Szent Adalbert püspök, vértanú főünnepe április 24-én, hétfőn van. Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyénk védőszentjének ünnepén imádkozzunk egész egyházmegyénkért.

Ferenc pápa látogatásának három napján, a következőképpen alakul a miserend templomban:

 • Április 28-án, pénteken, reggel 08.00 órakor Igeliturgia és áldoztatás lesz, az esti mise elmarad.

 • Április 29-én, szombaton, reggel nem lesz szentmise, viszont a vasárnap előesti mise, a szokott időpontban, 18.30 órakor meg lesz tartva.

 • Április 30-án, vasárnap, a Főpásztor rendelkezésére délelőtt nem lesznek szentmisék a templomokban, így nálunk sem, mert mindenkit várunk a Kossuth térre, a 09.30-kor kezdődő pápai szentmisére. Azonban a pápalátogatás után, este 20.00 órakor tartunk egy hálaadó szentmisét, melyen az imperfectum együttes tagjai szolgálnak.

Ferenc pápa három napos programja Magyarországon:

    . Április 28. péntek

 • 17.00: találkozó a püspökökkel, papokkal, diakónusokkal, szerzetesekkel, papnövendékekkel és lelkipásztori munkatársakkal a Szent István-bazilikában, ahol a pápa szintén beszédet mond.

 • Április 29. szombat

 • 08.45: magánlátogatás a Vakok Boldog Batthyány-Strattmann László Otthonában.

 • 10.15: találkozó szegényekkel és menekültekkel az Árpád-házi Szent Erzsébet-templomban. A Szentatya beszédet mond.

 • 16.30: találkozó fiatalokkal a Papp László Sportarénában. A Szentatya beszédet mond.

 • Április 30. vasárnap

 • 09.30: szentmise a Kossuth Lajos téren, a Szentatya homíliája, Regina Caeli imádság.

 • 16.00: találkozó az egyetemi és kulturális élet képviselőivel a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán, ahol Ferenc pápa beszédet mond.

keyboard_arrow_up
X