Ezen a héten szerdán, augusztus 9-én, a Keresztről nevezett Szent Terézia Benedikta (Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentje, csütörtökön, augusztus 10-én pedig Szent Lőrinc diakónus és vértanú ünnepe lesz.

Előre hirdetjük, hogy a következő héten kedden, augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napja, parancsolt ünnep, így mindnyájan szentmisén való részvétellel ünnepeljük. Templomunkban vasárnapi miserendet tartunk: reggel 8-kor, délelőtt 10-kor és este 19.30-kor kezdődnek a szentmisék. Az esti lesz az ünnepi liturgia.

Cserháti Ferenc püspök úr temetési szertartása augusztus 18-án, pénteken 10.30-kor kezdődik az Esztergomi Bazilikában. Főegyházmegyénk hívja és várja mindazokat a Híveket, akik az elhunyt püspök atyát ismerték és szerették.

Augusztus 20-a, Szent István királyunk ünnepe az idei évben vasárnapra esik, templomunkban reggel 8-kor és délelőtt 10-kor lesznek szentmisék, az esti szentmise azonban elmarad. Szeretettel buzdítjuk a Testvéreket a budapesti Szent István Bazilika előtt délután 17 órakor kezdődő ünnepi szentmisén és az azt követő körmeneten való részvételre. A szertartást vezeti Erdő Péter bíboros, szentbeszédet mond Bernard Bober kassai érsek.

A múlt héten már örömmel jelezhettük, hogy összegyűlt az új Kármelhegyi Szűzanya szobor elkészítéséhez szükséges összeg. Ezúton is, ismételten köszönetet mondunk minden nagylelkű adakozónak, aki adományaival hozzájárult ehhez a szép célhoz. A Szűzanya szobra a tervek szerint november közepére készülhet el.

keyboard_arrow_up
X